​Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfından, Azerbaycan şehirlerini tahrip eden Ermenistan`a tepki - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Արփող

Gündem :

27 Kasım 2020  

​Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfından, Azerbaycan şehirlerini tahrip eden Ermenistan`a tepki -

​Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfından, Azerbaycan şehirlerini tahrip eden Ermenistan`a tepki ​Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfından, Azerbaycan şehirlerini tahrip eden Ermenistan`a tepki

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, işgal altında tuttuğu Azerbaycan şehirleri yıkıp tahrip eden Ermenistan'a tepki göstererek dünya kamuoyuna, bu duruma sessiz kalınmaması çağrısında bulundu.

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, işgalden kurtarılan Fuzuli kentini ziyaret ettiğini ve burada karşılaştığı durumdan büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Fuzuli'deki tüm yapıların yıkıldığını, tek bir sağlam bina kalmadığını bildiren Efendiyeva, sivil yapılar ve tarihi eserlerin yok edilmesini şiddetle kınadığını kaydetti.

Efendiyeva, "Fuzuli'de korkunç bir durumda karşılaştık. Burada tarihi anıtlar, camiler, türbeler, kervansaraylar ve binalar dağıtılmıştır. Dünya kamuoyu bu eylemlere kayıtsız kalmamalı ve gerekli hukuki değeri vermelidir." dedi.

Ermenistan'ın 27 yıl işgal altında tuttuğu Azerbaycan'ın Fuzuli kenti, 17 Ekim'de kurtarılmıştı.

Bu haber A.A. kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (A.A.) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(A.A.). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+