​Paşinyan: Kubatlu ve Zengelan gerilim konusu olabilir - Gündem
23 Eylül 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

16 Aralık 2020  

​Paşinyan: Kubatlu ve Zengelan gerilim konusu olabilir -

​Paşinyan: Kubatlu ve Zengelan gerilim konusu olabilir ​Paşinyan: Kubatlu ve Zengelan gerilim konusu olabilir

Ermenistan'da Milli Güvenlik Kurulu oturumunda ateşkes sonrası gelişmeler ele alındı.Ermenistan basınına yansıyan haberlere göre Milli Güvenlik Kurulu’nun 13 Aralık oturumunun kapalı bölümünde, Meğri’den toprak teslim edilmesi gerektiği yönündeki haberlerin doğru olup olmadığı konuşuldu.

Başbakan Paşinyan, bunları yalanladı ve Azerbaycan’ın durumu ağırlaştırdığını, hatta kendilerinin KGAÖ’ye (Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü) başvurmuş olup, bir saldırı durumunda Ermenistan’ı savunmaları gerektiğini belirtmiş olduklarını söyledi.

Ermenistan basınına yansıyan haberlere göre Ermenistan Başbakanı, Milli Güvenlik Kurulu oturumunda Hadrut bölgesindeki durumu sundu ve beklenen gelişmeler hakkında konuştu.

Paşinyan, “Yakın gelecekte karar vermemiz gereken bir sonraki konu Kubatlu ve Zangelan bölgesindeki durumdur. Elbette ortak açıklamada bu alanlardan hiç bahsedilmiyor, çünkü açıklamanın imzalanması sırasında bu alanlar maalesef çoğunlukla Azerbaycan kuvvetlerinin kontrolü altındaydı, yani sadece küçük parçalar kaldı. Bu görüşmeler sırasında bu alanlarda sınırların netleştirilmesi gerektiği anlayışı vardı. Gerilimin oluşabileceği veya yükselebileceği bir sonraki durum bu kısımla ilgilidir” dedi.


Bu haber Agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (Agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(Agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+