​Şoygu: Bugüne kadar Karabağ’da ciddi herhangi bir olaya meydan verilmedi - Gündem
26 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

22 Aralık 2020  

​Şoygu: Bugüne kadar Karabağ’da ciddi herhangi bir olaya meydan verilmedi -

​Şoygu: Bugüne kadar Karabağ’da ciddi herhangi bir olaya meydan verilmedi ​Şoygu: Bugüne kadar Karabağ’da ciddi herhangi bir olaya meydan verilmedi

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus barış gücü birliklerinin Artsakh'a (Dağlık Karabağ) geldikleri zamandan bu yana bölgede ciddi herhangi bir olayın yaşanmasına izin verilmediğini belirtti.

“Bugüne kadar ciddi herhangi bir olay yaşanmadı. Laçin koridoru, sivil araçların geçişleri için açık ve güvenli” diyen Şoygu, ayrıca şimdiye kadar Rus barış gücü birliklerinin öncülüğünde Ermenistan ve Azerbaycan taraflarının arasında ‘herkese karşı herkes’ ilkesine göre esir takası gerçekleştiğini, cenazelerin karşılıklı olarak teslim edildiğini vurguladı.

Orgeneral Şoygu, “Siviller tamamen güvenli bir şekilde sürekli ikamet ettikleri bölgelere dönüyor ve evlerini onarıyor. Kendilerine Barış Gücü Yönetim Merkezi’nin askeri personeli yardım ediyor. Barış gücü birlikleri 14 Kasım’dan bu yana 42 binden fazla sığınmacının geri dönmesini sağladı” ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+