Henrikh Mkhitaryan Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirler meselesine değindi - Gündem
26 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

14 Ocak 2021  

Henrikh Mkhitaryan Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirler meselesine değindi -

Henrikh Mkhitaryan Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirler meselesine değindi Henrikh Mkhitaryan Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirler meselesine değindi

Ermenistan Milli Futbol Takımı kaptanı, ünlü futbol yıldızı, Roma’nın orta saha oyuncusu İtalyan La Repubblica gazetesine verdiği demeçte Karabağ (Artsakh) savaşına ve Azerbaycan’da tutulan Ermeni esirlerine de değindi.

İtalya’da oynayan meşhur Ermeni sporcu gazetecinin sorularına cevaben şu ifadeleri dile getirdi:

“Artsakh’ta (Karabağ) savaş artık 30 yıldır devam ediyor, fakat birçok ülke bu ihtilafı görmezden gelmeyi tercih ediyor. 21’inci yüzyılda böyle bir olayın yaşanması inanılmazdır. Azerbaycan’da kendi ailalaerinden koparılan Ermeni esirlerin olması acı vericidir. Savaş sırasında ben tüm dünyaya çağrıda bulundum. Sesimizi duyurabilmek önemliydi. İtalya Hükümetine de desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Artsakh’ın Bağımsızlığını tanıyanlara da teşekkür ediyorum.”

Mkhitaryan ‘Roma’ takımının da Ermenistan’a insani yardım gönderdiğini de hatıratarak insanların acısını görüp böyle bir adım attıklarını asla unutmayacağını belirtti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+