​Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, 3’lü Bildiriyi ihlal eden Azerbaycan’ı kınadı - Gündem
21 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

14 Ocak 2021  

​Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, 3’lü Bildiriyi ihlal eden Azerbaycan’ı kınadı -

​Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, 3’lü Bildiriyi ihlal eden Azerbaycan’ı kınadı ​Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, 3’lü Bildiriyi ihlal eden Azerbaycan’ı kınadı

Artsakh Cumhuriyeti (Dağlık Karabağ) Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan tarafından ateşkes rejiminin ihlal edilmesi sonucu bir Ermeni askerinin yaralanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi, “13 Ocak'ta Azerbaycan silahlı kuvvetleri, temas hattının merkezi yönünde ateşkesi kaba bir şekilde ihlal etti. Olay sonucunda, Artsakh Cumhuriyet Savunma Ordusu'nda görevli olan bir asker yaralandı.

Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan tarafının provokatif adımlarını şiddetle kınayarak, bunları Azerbaycan-Karabağ ihtilaf bölgesindeki durumu istikrarsızlaştırmaya ve barışı misyonunun sarfettiği çabalarını aksatmaya yönelik bir eylem olarak nitelendiriyor.

Azerbayvan’ın, kabul edilemez olan bu tür tehlikeli davranışlar Ermenistan, Rusya ve Azerbaycan tarafından 9 Kasım’da imzalanan üçlü açıklamasının ağır ihlalidir.

Azerbaycan'ı üçlü bildiri kapsamındaki taahhütlerine bağlı kalmaya ve ateşkesi bozabilecek provokatif eylemlerden kaçınmaya çağırıyoruz".
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+