​Minsk Grubu eski eşbaşkanı: Aliyev, Karabağ sorununu çözmüş gibi davransa da sorun çözülmemiştir - Gündem
08 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Միհր / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

16 Ocak 2021  

​Minsk Grubu eski eşbaşkanı: Aliyev, Karabağ sorununu çözmüş gibi davransa da sorun çözülmemiştir -

​Minsk Grubu eski eşbaşkanı: Aliyev, Karabağ sorununu çözmüş gibi davransa da sorun çözülmemiştir ​Minsk Grubu eski eşbaşkanı: Aliyev, Karabağ sorununu çözmüş gibi davransa da sorun çözülmemiştir

AGİT Minsk Grubu eski ABD eşbaşkanı Carey Cavanaugh, 11 Ocak’ta Moskova’da yapılan Paşinyan-Putin-Aliyev üçlü görüşmesini değerlendirdi.

Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Cavanaugh, “Üçlü görüşmenin olumlu tarafı, Putin’in, Karabağ konusuyla ilgilenmeyi üstlenmesidir. Rahatsız edici tarafı ise Aliyev’in, çatışma çözülmüş gibi davranmasıdır. Halbuki çatışma çözülmedi! Ana sorunlar hala da mevcuttur. Kalıcı barışa ve ortak yaşama temel olacak kapsamlı bir çözüm gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Dağlık Karabağ çatışmasının çözülmemiş olduğuna dair Cavanaugh’un görüşünü, Minsk Grubu eski Rus eşbaşkanı Vladimir Kazimirov da paylaşıyor.

Ermenistan merkezli “Civilnet”e konuşan Kazimirov, “44 günlük savaş, Karabağ çatışmasını çözmedi. Siyasi sorunlar çözülmemiş kalıyor. Şuanda daha kolay gibi görünen ekonomik ve ulaşım yollarının ablukasının kaldırılması yönünde çalışmalar yapılıyor” şeklinde konuştu.

Hatırlanacağı üzere, Carey Cavanaugh, 1999-2001 yıllarında, Vladimir Kazimirov ise 1992-1996 yıllarında AGİT Minsk Grubu eşbaşkanı oldu.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+