​Başrahip Tatul Anuşyan`ın sağlık durumu hakkında açıklama - Gündem
06 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Մադեղ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

26 Ocak 2021  

​Başrahip Tatul Anuşyan`ın sağlık durumu hakkında açıklama -

​Başrahip Tatul Anuşyan`ın sağlık durumu hakkında açıklama ​Başrahip Tatul Anuşyan`ın sağlık durumu hakkında açıklama

Türkiye Ermenileri Patrikliği Sekretaryası, Ruhani Meclis Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan'ın sağlık durumuna dair bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

"Türkiye Ermenileri Patrikliği Genel Sekreteri ve Ruhani Meclis Başkanı, Başrahip Sayın Tatul Anuşyan’ın sağlık sorunlarıyla ilgili bir takım duyumların sosyal medyada yer bulmasıyla ilgili Türkiye Ermenileri Patrikliği açıklamasıdır.
Hayr Surp tedavisi sürmekte olan hastalığı nedeniyle Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde belirli dönemlerde düzenli olarak kontrol altında tutulmaktadır. Tedavisi boyunca kullanılması planlanan ilacın yurtdışından tedariki; başta Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi olmak üzere, vakıflarımızın ve hayırseverlerimizin ortak katkıları ile sağlanmıştır. İlacın uygulanması ve Tanrı’nın yardımıyla Hayr Tatul’un sağlığına kavuşması mümkün olacaktır.

Hayr Surp’un sağlığıyla ilgili gelişmeler; hastanemizin uzman görüşü ve hasta/kişilik hakları çerçevesinde Patrikliğimiz tarafından halkımızla paylaşılacaktır. Konuyla ilgili her tür spekülasyon ve istismar alanı yaratabilecek şahsi açıklamalardan kaçınılmasını rica ederiz.

Gelin şifa dualarımızı sevgili Hayr Tatul için yüce Tanrı’ya yöneltelim. Tanrı şifasını versin."

Başrahip Anuşyan ise kendi facebook sayfasından bir açıklama yaptı ve "Tedavi masrafları" konusunda bir çalışma yürütülmediğini söyledi. Anuşyan'ın açıklaması şöyle:

"Son günlerde sosyal medyada hakkımda yaratılmış olan spekülasyonları üzülerek okudum. Daha önceden geçirmiş olduğum bir ameliyattan sonra tıbbi destek tedavisi gerektiğinde de hastaneye de yatmıştım. Bu kez de kendimi çalışma temposunun verdiği yorgunluk ve halsizlik sebebiyle zayıf hissettim ve hastanede rutin tedavi uygulanmakta. Ciddileşen bir durumum yok. Tedavi masrafı temin çalışmaları yok. Böyle durumlarda en iyi destek dua etmektir. Teşekkür ederim."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+