​Polonyalı milletvekili, Azerbaycan`ın savaş suçlarını anlatan kitabını Aliyev`e gönderdi - Gündem
05 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Ահրանք / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

02 Şubat 2021  

​Polonyalı milletvekili, Azerbaycan`ın savaş suçlarını anlatan kitabını Aliyev`e gönderdi -

​Polonyalı milletvekili, Azerbaycan`ın savaş suçlarını anlatan kitabını Aliyev`e gönderdi ​Polonyalı milletvekili, Azerbaycan`ın savaş suçlarını anlatan kitabını Aliyev`e gönderdi

Polonya’lı milletvekili Tomasz Lech Buczek’ın hazırladığı “Ermenilere karşı Azerbaycan’ın savaş suçları” adlı kitapçık, Aliyev’e gönderildi.

Buczek, kitapçıkla birlikte Aliyev’e bir mektup da göndererek, Ermeni askeri tutsakların serbest bırakılmasını talep etti.

Mektupta, “Onları evlerinde anneleri, eşler, çocukları bekliyor. Esirlerin serbest bırakılmasının büyük tarihi anlamı olan olay olacak ve dünyada barış arzusunu varoluşunu ifade edecek.

Tutuklanan Ermeni askeri esirlerin tam sayısı ve onların sağlık durumları hakkında uluslararası kuruluşlar araçlığıyla bilgi verilmesini de rica ediyorum.

Aynı zamanda, Karabağ çatışması sırasında uluslararası sözleşme ve yasalarını, ayrıca Azerbaycan yasalarını da ihlal ederek savaş suçları işleyen Azerbaycan vatandaşları hakkında hukuki adımların atılmasını da öneriyorum” ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde Tomasz Lech Buczek, Azerbaycan’ın işlediği savaş suçları hakkındaki kitapçığın yayınlanmaması için Azerbaycan tarafından kendisine 50.000 ABD doları önerildiğini duyurmuştu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+