​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Sınırı kapalı tutmak için Türkiye’nin sebebi kalmadı - Gündem
30 Ocak 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արաց / Օր : Գիշերավար / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

11 Şubat 2021  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Sınırı kapalı tutmak için Türkiye’nin sebebi kalmadı -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Sınırı kapalı tutmak için Türkiye’nin sebebi kalmadı ​Ermenistan Dışişleri Bakanı: “Sınırı kapalı tutmak için Türkiye’nin sebebi kalmadı

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan, Ermenistan ile sınırını kapalı tutmak için Türkiye’nin artık hiçbir sebebi kalmadığını ifade etti.

Ermenistan Parlamentosu’nda hükümetle soru-cevap sırasında milletvekili Gor Gevorgyan’ın sorusunu cevaplayan Ayvazyan, Türkiye’nin, uluslararası camianın baskısı altında yavaş yavaş normal sürece dönmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü Ermenistan'ı abluka altında tutmaya gerek kalmadı artık. Abluka, Artsakh'taki statüko'ye bağlıydı. Şimdi güç kullanımıyla statüko değişti, dolayısıyla Türkiye'nin, Ermenistan ile sınırını kapalı tutması için artık bir sebebi kalmadı” ifadelerini kullandı.

Ermenistan ile Artsakh’ın etrafında güvenlik ortamının pekiştirilmesinin, Ermenistan Hükümetinin ana hedefi olduğunu vurgulayan bakan, “Bu kolay bir sorun değil. Bir devlet ve toplum olarak tabiki gerginliğin azalması için çaba harcamalıyız. Diplomasimiz, Ermenistan’ın güvenliği pekiştirmek üzere etrafımızda olumlu bir ortamın olması için her çabayı harcayacaktır” ifadelerini kullandı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı, Kars’ta yapılan Türkiye-Azerbaycan ortak tatbikarlardan dolayı endişelerini de dile getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+