​Kaliforniyalı milletvekili, Türkiye`ye yaptırımların yasaklanmasını öneren yasatasarısı hazırladı - Gündem
05 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Ահրանք / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

19 Şubat 2021  

​Kaliforniyalı milletvekili, Türkiye`ye yaptırımların yasaklanmasını öneren yasatasarısı hazırladı -

​Kaliforniyalı milletvekili, Türkiye`ye yaptırımların yasaklanmasını öneren yasatasarısı hazırladı ​Kaliforniyalı milletvekili, Türkiye`ye yaptırımların yasaklanmasını öneren yasatasarısı hazırladı

ABD Kaliforniya eyaletinin yasama organının alt kanadı temsilcisi Chris Holden, Türkiye’de yatırımları yasaklayan bir yasa tasarısı hazırladı.

“Asbarez” gazetesinin haberine göre Holden, “Henüz pişmanlık duymayan Türkiye, Ermeni Soykırımı’dan kurtulan aileler için adaletin sağlanmasını engelliyor. Bütün bunlar, Türkiye’de yaşayan etnik azınlıklar ve komşu Ermenistan için Türkiye’yi daha tehlikeli kılıyor. Türkiye hükümetinde yapılan devamlı yatırımlar, Türkiye’nin faaliyetlerini desteklemek anlamına geliyor, dolayısıyla buna son verilmeli. Kaliforniya’nın, anlamlı bir adımla Ermeni Soykırımı konusunda hakikat ve adaletin yanında durma zamanı geldi” ifadelerine yer verdi.

ABD Ermeni Davası Konseyi, Chris Holden’in “Türkiye'ye yatırımları durdurun” adlı yasa tasarısına desteğini bildirerek, Ermeni Soykırımı konusunda Türkiye’nin sorumluluğa tabi tutulması açısından bıunun önemli bir adım olduğunu vurguladı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+