​Ermenistan`da protestolar: 51 kişi gözaltında alındı - Gündem
06 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

25 Şubat 2021  

​Ermenistan`da protestolar: 51 kişi gözaltında alındı -

​Ermenistan`da protestolar: 51 kişi gözaltında alındı ​Ermenistan`da protestolar: 51 kişi gözaltında alındı

Ermenistan'da Başbakan Paşinyan karşıtı gösteriler yeniden hız kazandı. Bugünkü gösterilerde şu ana kadar 51 kişi gözaltına alındı.

Muhalefet dünkü gösteride 29 Şubat'a kadar kesintisiz protesto çağrısında bulunmuştu.

Bugün göstericiler Başbakan Paşinyan'ın Hükümet binasına girmesini engellemeye çalıştı. Bazı göstericiler Paşinyan'a "Türk" ve "Hain" diye seslendi.

Ermenistan medyasına göre polis şu ana kadar 51 göstericiyi gözaltına aldı.

Muhalefetin kurduğu "Ulusal Kurtuluş Hareketi" koordinatörü, Taşnaksutyun Partisi üyesi İşhan Sağatelyan'ın polis tarafından gözaltına alınmaya çalışılırken yaralandığı görüldü.

Muhalefetin ortak başbakan adayı Vazgen Manukyan, iktidarda kalmak istemediğini, sadece geçici bir başbakan olmayı ve göreve geldiği tarihten bir yıl sonra yapılacak seçimleri organize etmeyi amaçladığını söylüyor. Muhalefet Paşinyan'ın başbakanlığında gidilecek bir erken seçimi reddediyor ve önce Paşinyan'ın istifa etmesini talep ediyor.

Başbakan Paşinyan ise erken seçim çağrılarını kabul ediyor ancak seçimden önce istifa ederse eski oligarişik sistemin tekrar ülkeyi ele geçireceğini ve seçim sistemini değiştireceğini söylüyor.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+