​Senatör Bob Menendez, Ermeni Soykırmı`nın tanınması için imza kampanyası başlattı - Gündem
23 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

09 Mart 2021  

​Senatör Bob Menendez, Ermeni Soykırmı`nın tanınması için imza kampanyası başlattı -

​Senatör Bob Menendez, Ermeni Soykırmı`nın tanınması için imza kampanyası başlattı ​Senatör Bob Menendez, Ermeni Soykırmı`nın tanınması için imza kampanyası başlattı

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez, Senato’da iki parti tarafından hazırlanan mektup için imza kampanyası başlattı. Mektup, ABD Devlet Başkanı Joe Biden’i, Ermeni Soykırımı’nı tamamen ve resmen tanıma kararına katılmaya davet ediyor.

Senato’nun mektubunda, Ermeni Soykırımı kurbanlarının anma günü olan 24 Nisan 2020 tarihinde Biden’in yaptığı açıklamaya atıfta bulunuldu. Biden, konuşmasında “Ermeni Soykırımı’nı tanıyan karara destek verme” vaadini vermişti. ABD Kongresi’nin, bu konuda kendi tutumunu artık netleştirdiğini vurgulayan mektup, hakikatın yanında durma çağrısıyla sonlandırılıyor.

Metinde, “İki parti yönetimleri Ermeni Soykırımı gerçeği konusunda sessiz kaldı. Biz, bu düzeni yıkarak Ermeni Soykırımı’nın soykırım olduğunu resmen tanıma çağrısını yapıyoruz” ifadelerine yer verildi.

ANCA İcra Müdürü Aram Hambarian, ABD’li Ermenilerin ve tüm taraftarların Senatör Menendez ile birlikte Senatörleri, Biden’e yönelik mektubu imzalamaya çağırdığını duyurdu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+