​Serj Tankian, Azerbaycan`dan Ermeni savaş esirlerinin serbest bırakılmasını talep etti - Gündem
06 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

10 Mart 2021  

​Serj Tankian, Azerbaycan`dan Ermeni savaş esirlerinin serbest bırakılmasını talep etti -

​Serj Tankian, Azerbaycan`dan Ermeni savaş esirlerinin serbest bırakılmasını talep etti ​Serj Tankian, Azerbaycan`dan Ermeni savaş esirlerinin serbest bırakılmasını talep etti

Dünyaca ünlü rock şarkıcı, “System of a Down” rock grubunun Ermeni solisti Serj Tankian, Ermeni savaş esirlerinin yasadışı olarak Azerbaycan’da tutulmasına karşı protesto etti.

İnstagram üzerinden yeni bir paylaşım yapan Tankian, “Azerbaycan’ın diktatör rejimi, savaşın ardından da İnsan hakları ve savaş esirleri ile ilgili Cenevre Sözleşmesini ihlal ederek Ermenileri tutsak olarak tutmaya devam ediyor” ifadelerine yer verdi. Ünlü sanatçı, yazısına #sanctionazerbaijan #repost @armenian_national committee hashtagları da ekledi.

Tankian, Amerikan Ermeni Ulusal Kongresi’ni (ANCA) de ABD yönetiminden Ermeni esirlerin serbest bırakılmasına müdahale etmesini talep etmeye çağırdı. “ABD yönetiminden, yasadışı olarak Azerbaycan’da tutulan 200’den fazla esirin serbest bırakılmasını sağlamasını talep edin”.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+