​Azerbaycan`dan rüşvet almakla suçlanan Alman milletvekili istifa etti - Gündem
24 Eylül 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

13 Mart 2021  

​Azerbaycan`dan rüşvet almakla suçlanan Alman milletvekili istifa etti -

​Azerbaycan`dan rüşvet almakla suçlanan Alman milletvekili istifa etti ​Azerbaycan`dan rüşvet almakla suçlanan Alman milletvekili istifa etti

Almanya Bundestag milletvekili Mark Hauptmann, Azerbyacan’dan rüşvet almak, Azerbaycan yararına lobbicilik yapmak ve kendi gazetesinde bu ülkeyi reklam etmek suçlamalarından dolayı istifa etti.

Başbakan Angela Merkel’in partisinden olan Hauptmann, son bir haftada istifa eden üçüncü milletvekilidir. Diğer ikisi olan Nikolas Löbel ile George Nüsslein’ın isimleri, bir maske skandalına karışmıştı.

Mark Hauptmann, Azerbaycan’dan rüşvet alma suçlamalarını reddederek, “Asla kimseden para almadım ve benim siyasi faaliyetlerime herhangi bir baskı uygulanmadı” ifadelerini kullandı.

5 Mart tarihinde ise Bundestag, Azerbaycan hükümetinden rüşvet alma suçlamasıyla hakkında dava açılmasına olanak sağlamak hedefiyle milletvekili Aksel Fischer’in dokunulmazlığını kaldırmıştı.

Bunun dışında, Avupa Parlamentosu Parlamenterler Meclisi’nde Almanya delegasyonu üyeleri olan bir grup eski ve görevdeki Alman milletvekiliier, Azerbaycan'dan rüşvet almak ve bu ülke yararına lobbicilik yapmakla suçlanıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+