​AGİT Başkanı Yerevan’da Ermenistan Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’yla bir araya gelec - Gündem
23 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ծմակ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

16 Mart 2021  

​AGİT Başkanı Yerevan’da Ermenistan Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’yla bir araya gelec -

​AGİT Başkanı Yerevan’da Ermenistan Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’yla bir araya gelec ​AGİT Başkanı Yerevan’da Ermenistan Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’yla bir araya gelecek

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği teşkilatı (AGİT) Başkanı, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde 16 Mart tarihinde Yerevan’da Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan ile görüşmeler gerçekleştirecek.

AGİT Basın Servisi’nden edinen bilgilere göre görüşmeler sırasında Dağlık Karabağ (Artsakh) ihtilafının çözüm sürecinde AGİT’in oynadığı rolü ve bunun devamlılığı hakkında konuşuldu.

Aynı zamanda Ermenistan ve AGİT arasındaki işbirliğinin pekiştirilmesi ele alınacak.

AGİT Başkanı Ann Linde sivil toplumu temsilcileriyle de görüşecek.

Hatırlanacağı üzere AGİT Başkanı Ann Linde bölgesel ziyaret çarçevesinde 14 Mart tarihinde Azerbaycan’ı da ziyaret edip Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile bir araya gelmişti.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+