​Biden harekete geçti: Sözde Ermeni Soykırımı`nı tanıyacak - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

22 Mart 2021  

​Biden harekete geçti: Sözde Ermeni Soykırımı`nı tanıyacak -

​Biden harekete geçti: Sözde Ermeni Soykırımı`nı tanıyacak ​Biden harekete geçti: Sözde Ermeni Soykırımı`nı tanıyacak

Seçim kampanyası döneminde Ermeni lobileri ile sık temas halinde olan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden sözde Ermeni Soykırımı'nı tanımak için harekete geçti.

Türkiye'ye karşı muhalif tavrıyla bilinen ABD Başkanı Joe Biden'in şimdi de sözde Ermeni Soykırımı'nı tanmık için harekete geçtiği ireli sürüldü.

Kıdemli analist ve gazeteci Ian Brimme Beyaz Saray'daki kaynaklarına dayandırdığı haberinde Joe Biden'in sözde Ermeni Soykırımı'nı resmen tanımaya hazırlandığını yazdı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde çok sayıda vekil de Biden mektup yazarak sözde soykırımın tanınmasını istemişti.

BIDEN'IN KAMPANYA SÖZÜ

Biden seçim döneminde Twitter’dan “Bugün, Ermeni halkının Metz Yeghern’de karşı karşıya kaldığı zulmü hatırlıyoruz. Seçilirsem, Ermeni Soykırımı’nı tanıyan kararı destekleme sözü veriyorum. Evrensel insan hakları bir numaralı önceliğim olacak” paylaşımında bulunmuştu.
Bu haber milligazete kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (milligazete) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(milligazete). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+