​Mersin`de Paskalya ayininde barış ve bir arada yaşam vurgusu - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

06 Nisan 2021  

​Mersin`de Paskalya ayininde barış ve bir arada yaşam vurgusu -

​Mersin`de Paskalya ayininde barış ve bir arada yaşam vurgusu ​Mersin`de Paskalya ayininde barış ve bir arada yaşam vurgusu

Mersin Latin Katolik Kilisesi'ndeki ayine katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Mersin'in barışın ve kardeşliğin kenti olduğu vurgusu yaptı.

Mersin Latin Katolik Kilisesi’ndeki Paskalya ayinine Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş ile vatandaşlar katıldı.

Ayini, Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Fransuva Dondu Peder Roshan Cordeiro yönetti. Mumların yakılıp duaların edildiği ayinin ardından kutlamaya katılanlara paskalya yumurtası ve paskalya çöreği dağıtıldı.

Hristiyan alemi için büyük önem taşıyan Paskalya Bayramı’na ilişkin konuşan Başkan Vekili Gülcan Kış, Mersin’in barışın ve kardeşliğin kenti olduğu vurgusu yaptı. Kış konuşmasında şunları söyledi:

"Birçok dinin, birçok etnik kökenin bir arada huzur içinde yaşadığı kent Mersin. Bu da çok kıymet arz ediyor. Bugün burada olmaktan mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Dili, dini, rengi ne olursa olsun bu topraklar üzerinde yaşayan bütün insanlar kardeştir. İnsanlık olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle pandemi bunlardan en önemlisi. Bu tür bayramlar da birleştirici güç oluşturuyor. Bu vesileyle Mersin’de yaşayan Hristiyanlar başta olmak üzere tüm Hristiyan camiasının Paskalya Bayramı’nı kutluyorum"
Bu haber evrensel kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (evrensel) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(evrensel). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+