​Türkiye yetişkin olmayan paralı askerleri Karabağ’a karşı savaşmak için Azerbaycan’a göndermiş - Gündem
05 Şubat 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արաց / Օր : Ահրանք / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

11 Nisan 2021  

​Türkiye yetişkin olmayan paralı askerleri Karabağ’a karşı savaşmak için Azerbaycan’a göndermiş -

​Türkiye yetişkin olmayan paralı askerleri Karabağ’a karşı savaşmak için Azerbaycan’a göndermiş ​Türkiye yetişkin olmayan paralı askerleri Karabağ’a karşı savaşmak için Azerbaycan’a göndermiş

Türkiye’nin destekli Suriye muhalif güçleri çocuk yaşındaki, yetişkin olmayan paralı askerler toplayıp Libya ve Azerbaycan’a gönderiyorlar.

Fajr Maalaki isimli Suriyeli eski paralı asker bu bilgileri aktardı. Onun sözlerine göre kendisi Türkiye destekli Özgür Suriye ordusuna katıldığında daha 13 yaşındaydı.

Maalaki konuyla ilgili ayrıntılar aktarırken şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Özgür Suriye ordusunu Azerbaycan’a gönderdiğinde(Azerbaycan’ın Artsakh Cumhuriyeti’ne karşı gerçekleştirdiği saldırısına destek vermek amacıyla) onların arasında da çocuklar vardı. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan bizi Libya ve Ermenistan’a göndermişti. Genç nesil, savaş başladığında daha çocuk olanlar bilinçsizdi, eğitimsizdi, cahil ve saftı. Sanırım onlar hep Türkiye’nin kölesi kalacak.”
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+