​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan İngiliz ajanı - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

12 Nisan 2021  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan İngiliz ajanı -

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan İngiliz ajanı ​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan İngiliz ajanı

Ermenistan’da Karabağ hezimeti sonrası başlayan siyasi, ekonomik, askerî ve toplumsal dalgalanma devam ediyor. Ermenistan eski Başbakanı Hrant Bagratyan, Cumhurbaşbakanı Armen Sarkisyan’ın İngiliz ajanı olduğunu söyledi.Başkent Erivan’da 53 avukat Cumhurbaşkanı’nın İngiliz vatandaşı olduğu ve Ermeni halkından bazı özel bilgileri gizlediği suçlaması ile Başsavcılığa suç duyurusunda bulundu. Gazetemizin konu ile ilgili görüşlerini aldığı Azerbaycan Eski Dışişleri Bakanı Tevfik Zülfikarov, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan için ‘’Uzun yıllar İngiltere’de yaşadı. İngiliz Kraliçesi’nin yanında onun özel unvanı var. Britanya’ya sadık ve Birmingham Sarayında önemli bir yeri var’’ ifadelerini kullandı. Zülfikarov, Sarkisyan’ın ülkesinde çifte vatandaşlığa sahip olmak ve bunu kendi halkından saklamakla suçlandığını kaydetti. Zülfikarov ayrıca Londra’nın uluslararası arenada Sarkisyan’ı açık ve güçlü bir biçimde desteklediğine vurgu yaptı.

Ermenistan’da 1993-1996 yılları arası Başbakanlık görevinde bulunan Özgürlük Partisi Genel Başkanı Hrant Bagratyan, Sarkisyan’a ‘’MI6 ajanı’’ dedi. Sarkisyan’ı Britanya’nın amaçlarına hizmet etmekle suçlayan Bagratyan, Ermenistan halkına ihanet ediyor dediği Cumhurbaşkanı’nın anayasaya aykırı ve tehlikeli oyunlar oynadığı iddiasında bulundu. Başkent Erivan’da 53 avukatta Sarkisyan aleyhinde benzer gerekçelerle suç duyurusunda bulundu.


Bu haber referansmedya kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (referansmedya) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(referansmedya). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+