Ankara`dan Çok Sıcak Kulis: Sağlık Bakanı Sevan Sıvacıoğlu mu Oluyor? - Gündem
27 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Վահագն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

16 Nisan 2021  

Ankara`dan Çok Sıcak Kulis: Sağlık Bakanı Sevan Sıvacıoğlu mu Oluyor? -

Ankara`dan Çok Sıcak Kulis: Sağlık Bakanı Sevan Sıvacıoğlu mu Oluyor? Ankara`dan Çok Sıcak Kulis: Sağlık Bakanı Sevan Sıvacıoğlu mu Oluyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevden alacağı 4 bakanın ismi belli oldu" başlığıyla Gün Boyu Gazetesi tarafından ortaya atılan iddiaya göre Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın yerine Sevan Sıvacıoğlu'nun Sağlık Bakanı olacağı yazıldı.

*Dr. Sevan Sıvacıoğlu’nun adı kulislerde Sağlık Bakanı olarak geçiyor.


SEVAN SIVACIOĞLU KİMDİR?

20 Ağustos 1976 yılında İstanbul ‘un Kurtuluş semtinde doğdu. Ailesi çok eskilere dayanan Malatya’nın Arapgir ilçesindendir.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde ( Çapa Ortopedi) ihtisas yapmaya hak kazandı. Department of Orthopaedic Surgery Columbia Presbyterian Medical Center - NY da yurtdışı eğitimi aldı. 2004 yılında Çapa Ortopedi kliniğinden uzman olarak ayrıldı. O tarihten itibaren Yedikule Surp Pırgiç hastanesinde ve daha sonra Acıbadem Maslak hastanesinde görev aldı. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış yayınları mevcuttur. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir , evli ve 2 kız çocuğu babasıdır


Bu haber saglikpersonelihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (saglikpersonelihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(saglikpersonelihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+