​24 Nisan etkinlikleri - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

17 Nisan 2021  

​24 Nisan etkinlikleri -

​24 Nisan etkinlikleri ​24 Nisan etkinlikleri

Hükümet 23 ve 24 Nisan için neler planlandığını karara bağladı

15 Nisan oturumunda hükümet, Ermeni Soykırımı’nın 106. yıldönümü anma törenini gerekli şekilde uygulama kararı aldı.

Buna göre, 24 Nisan’da Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısına adanmış bir dizi etkinlik yapılacak ve Ermenistan devlet televizyonunda gösterilecek.

Özellikle 23 Nisan günü saat 22.30’da meşale alayı bittikten sonra Ermenistan Ulusal Filarmoni Orkestrası, Ermenistan Devlet Akademik Korosu ve yurt dışından davetli solistlerin katılımıyla Ermeni Soykırımı Anıtı Tsitsernakaberd’de Verdi’nin Requiem’i seslendirilecek.

23-24 Nisan gecesi 24.00’de Komitas Oda Müziği salonunda Almanya’dan davetli şef Al. Iradyan yönetimindeki Ermenistan Devlet Oda Orkestrası ve “Hover” Devlet Oda Korosu’nun katılımıyla W. A. Mozart’ın Requiem’i sunulacak.

Anma etkinlikleri 24 Nisan saat 19.15’te K. Demirciyan Spor ve Konser Kompleksi’nde, Ermenistan Ulusal Senfoni Orkestrası, Ermenistan Devlet Oda Korosu ve Erivan Devlet Oda Korosu’nun katılımıyla, T. Mansuryan’ın “Requiem”inin sunulmasıyla son bulacak.
Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+