​Şuşi’deki Ermeni kilisesi Azerbaycan tarafından saldırılara maruz kalmaya devam ediyor - Gündem
05 Şubat 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արաց / Օր : Ահրանք / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

27 Nisan 2021  

​Şuşi’deki Ermeni kilisesi Azerbaycan tarafından saldırılara maruz kalmaya devam ediyor -

​Şuşi’deki Ermeni kilisesi Azerbaycan tarafından saldırılara maruz kalmaya devam ediyor ​Şuşi’deki Ermeni kilisesi Azerbaycan tarafından saldırılara maruz kalmaya devam ediyor

Karabakh records sitesinin aktardığı bilgilere göre Azerbaycan işgal güçleri Ermeni Şuşi şehrinde vandallık eylemlerinde bulunmaya devam ediyorlar.

Şuşi’nin sembolü olan Surp Amenaprkiç Ghazançetsots kilisesi savaş sırasında saldırılara uğradıktan ve hasar gördükten sonra da rahat bulmadı.

Şimdi de Azerbaycan internet ortamında dolaşan videolarda Ermeni kilisenin iki melek heykellerinin ve kapı üzerindeki haçının Azerbaycan’lılar tarafından söküldüğünü görüyoruz.

Ayrıca, Azerbaycan devleti kiliseyi ‘restore etmeye’ karar vermiş. Bu bağlamda kilisenin muhtemel ‘Albanlaştırılması’ tehlikesi de mevcut.

Böylece Azerbaycan devlet düzeyinde Ermeni kültürel soykırımını sürdürmeye devam ediyor.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+