​Aleksandr Lapşin, Azerbaycan`dan tazminat almak için Artsakhbank`ta bir hesap açtı - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

25 Mayıs 2021  

​Aleksandr Lapşin, Azerbaycan`dan tazminat almak için Artsakhbank`ta bir hesap açtı -

​Aleksandr Lapşin, Azerbaycan`dan tazminat almak için Artsakhbank`ta bir hesap açtı ​Aleksandr Lapşin, Azerbaycan`dan tazminat almak için Artsakhbank`ta bir hesap açtı

Ünlü İsrail’li blogger Aleksandr Lapşin, “Artsakhbank” bankasında bir hesap açtığını duyurdu. Facebook üzerinden bir paylaşım yapan Lapşin, banka kartının resmini yayınlayarak, “Strasburg Avrupa mahkemesinin kararıyla Azerbaycan’dan 30.000 Avro tazminatı almak için bankada bir hesap açtım” yorumunu ekledi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Azerbaycan’a karşı Aleksandr Lapşin’ın açtığı dava kapsamında 20 Mayıs’ta kararıynı açıkladı. AİHM, Azerbaycan’ı, İsrail’li bloggere 30.000 Avro manevi tazminat ödemeye mecbur etti.

Dağlık Karabağ’ı ziyaret ettiği bahanesiyle Azerbaycan’da üç yıl hapis cezasına çarptırılan Lapşin, İsrail’e döndükten sonra AİHM’ne ilettiği şikayet dilekçesinde, Azerbaycan hapishanelerinde çok kötü muameleye ve işkencelere tabi tutulduğunu ve hatta kendisine karşı öldürme teşebbüsünde bulunulduğunu belirtmişti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+