​Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesinde İspanyol gazetecilerini öl - Gündem
21 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

24 Haziran 2021  

​Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesinde İspanyol gazetecilerini öl -

​Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesinde İspanyol gazetecilerini öl ​Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesinde İspanyol gazetecilerini ölümle tehdit etti

Basın özgürlüğünü savunan uluslararası sivil toplum kuruluşu olan “Sınır Tanımayan Gazeteciler” örgütü Twitter hesabından paylaşımda bulunarak Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesinde meydana gelen bir olaya değindi.

Paylaşımda yer alan bilgilere göre Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri askerleri Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesini ziyaret eden ve sınır bölgesindeki vaziyetini yakından takip eden İspanyol gazetecilerini ölümle tehdit ettiler.

Azerbaycan sınırına yakın bölgelerde meydan gelen bu olay sonrası “Sınır Tanımayan Gazeteciler” örgütü açıklama yayınladı ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin kabul edilemez bu davranışı sert bir şekilde kınadığını ifade etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+