Türkiye, Libya ve Karabağ`dan sonra şimdi de Afganistan`a kiralık asker göndermeyi planlıyor[ - Gündem
22 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

10 Temmuz 2021  

Türkiye, Libya ve Karabağ`dan sonra şimdi de Afganistan`a kiralık asker göndermeyi planlıyor[ -

Türkiye, Libya ve Karabağ`dan sonra şimdi de Afganistan`a kiralık asker göndermeyi planlıyor[ Türkiye, Libya ve Karabağ`dan sonra şimdi de Afganistan`a kiralık asker göndermeyi planlıyor

Binlerce Suriye’li kiralık asker ve militanları önce Libya’ya, sonra Dağlık Karabağ’a sevk eden Türkiye, şimdi de Suriye’den Afganistan’a paralı asker taşımayı planlıyor.

Suriye’deki İnsan Hakları Merkezi, Ankara’nın, daha önce Libya ve Karabağ bölgelerine gönderdiği gibi şimdi de Kabul’e asker göndermek üzere bazı Suriyeli örgütlerle ön anlaşma yaptı.

Merkezin paylaştığı bilgiye göre, Türkiye MİT subayları ile Suriye muhalif grupların liderleri arasında 24 Haziran’da Türkiye’nin Kilis ilinde yapılan görüşmede Suriye muhalif militanların Afganistan’a sevkiyati konuşuludu.

Kayanğa göre Türkiye, uluslararası arenada kendi imajını korumak hedefiyle bu kralık askerleri güvelik şirketlerinde kaydederek onların Kabul’de bulunmalarını meşrulaştırmayı planlıyor. Militanların aylığının 2000-3000 dolar olacağı öğrenildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+