​Ermenistan ulusal yeni bir düşük maliyetli havayolu şirketine sahip olacak - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

15 Temmuz 2021  

​Ermenistan ulusal yeni bir düşük maliyetli havayolu şirketine sahip olacak -

​Ermenistan ulusal yeni bir düşük maliyetli havayolu şirketine sahip olacak ​Ermenistan ulusal yeni bir düşük maliyetli havayolu şirketine sahip olacak

Air Arabia havayolu şirketi ve Ermenistan Devlet Çıkarları Fonu arasında yeni Ermeni milli havayolunun kurulmasına ilişkin anlaşma imzalandı.

Anlaşma belgesi, Ermenistan Devlet Çıkarları Fonu Başkanı Davit Papazyan ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin ulusal havayolu şirketi Air Arabia'nın Müdürü Adel Abdullah Al Ali tarafından imzalandı.

Ulusal bir havayolu şirketinin kurulmasına ilişkin anlaşmaya değinen Ermenistan Başbakan Yardımcısı Vekili Tigran Avinyan düşük maliyetli (low cost) havayolu şirketi turizme kazandırılacağı ve ilgili sektörlerin gelişimini teşvik edeceğini dile getirdi.

Ermenistan Sivil Havacılık Komite Başkanı Tatevik Revazyan ise sonunda Ermenistan’ın ulusal bir düşük maliyetli havayoluna sahip olacağına vurgu yaptı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+