​İranlılar, Covid-19 aşısı olmak için Ermenistan`a akın ediyor - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

18 Temmuz 2021  

​İranlılar, Covid-19 aşısı olmak için Ermenistan`a akın ediyor -

​İranlılar, Covid-19 aşısı olmak için Ermenistan`a akın ediyor ​İranlılar, Covid-19 aşısı olmak için Ermenistan`a akın ediyor

İran'da hızla yayılan koronavirüsün delta varyantının körüklediği yeni vakalar, hastanelerin doluluk kapasitelerini aşmasına ve sağlık otoritelerini çözümsüz bırakıyor.

Ancak ölümlerin artması ve vatandaşların korunmadan uzak kaldığı düşüncesi, çaresizlik hissine kapılan binlerce İranlıyı kendi başının çaresine bakmaya itiyor.

Bu da İranlıların Covid-19 aşısı olmak için komşu ülke Ermenistan'a akın etmesine neden oluyor.

Aşı karşıtlığı veya şüpheli yaklaşımın aşılamayı büyük oranda durma noktasına getirdiği Ermenistan'da yetkililer, gelen yabancı ziyaretçilere ücretsiz Covid-19 aşısı imkanı sunuyor.

Bu durum, kendi ülkelerinde aşı olamayan ya da aşı olmak için uzun süre beklemesi gereken İranlılar için bir 'nimet' olarak değerlendiriliyor.

Başkent Tahran'daki otobüs terminalinde bekleyen ve 20 saat sürecek Erivan yolculuğuna çıkacak olan 23 yaşındaki kuyumcu Ahmed Rıza Bagheri, diyabet hastası annesini işaret ederek, "Tek istediğim onun mümkün olan en kısa sürede aşı olması." diyor.

Bu haber euronews kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (euronews) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(euronews). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+