Koçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecekKoçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecek - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

20 Temmuz 2021  

Koçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecekKoçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecek -

Koçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecekKoçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecek Koçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecekKoçaryan milletvekilliği görevini üstlenmeyecek

Ermenistan'ın İkinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, 20 Haziran seçimlerinde liderliğini yaptığı Ermenistan Bloku'nun muhalefette kalmasının ardından, parlamentoda milletvekilliği görevini üstlenmeyeceğini söyledi.

Ermenistan Bloku, seçimlerde ikinci sırada yer almış ve Paşinyan'ın liderliğindeki Sivil Sözleşme Partisi önemli bir farkla seçimlerden galip çıkmıştı.

Ermenistan Bloku ve diğer muhalif partiler seçim günü usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Ermenistan Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuş, ancak Mahkeme itirazları reddetmişti.

Koçaryan gelişmenin ardından yaptığı açıklamada "Her biri iyi birer vekil olacağına emin olduğum takım arkadaşlarıma yerimi bırakmanın artık daha doğru olduğuna eminim. Karabağ ve Ermenistan cumhurbaşkanlığı görevlerinden sonra meclis görevine ilgi duymamam gerektiğini düşünüyorum. kaldı ki , bloğun Başbakanlık görevine aday olarak oyları almıştım " dedi.

Koçaryan "Blok parlamentoda var olacak ve bloğun lideri olmaya devam ediyorum. Her gün çalışarak beklediğimiz zaferlere katkıda bulunacağım. Eminim, her şey yoluna girecek." diye konuştu.

Öte yandan parlamentonun ilk oturumunu 2 Ağustos'ta yapması bekleniyor.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+