​Arayik Harutyunyan: Karabağ`da Rus askeri birliklerinin kalıcı olarak bulunmasına ihtiyaç var - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

06 Ağustos 2021  

​Arayik Harutyunyan: Karabağ`da Rus askeri birliklerinin kalıcı olarak bulunmasına ihtiyaç var -

​Arayik Harutyunyan: Karabağ`da Rus askeri birliklerinin kalıcı olarak bulunmasına ihtiyaç var ​Arayik Harutyunyan: Karabağ`da Rus askeri birliklerinin kalıcı olarak bulunmasına ihtiyaç var

4 Ağustos'ta Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Martakert sakinleriyle gerçekleştirdiği görüşmede Rus askerlerinin Artsakh’ta bulunmasının geçici değil, kalıcı olması gerektiğini vurguladı.

Harutyunyan, Martakert sakinleriyle yaptığı konuşmada ‘Zafer son değildir, yenilgi de ölümcül değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektir. Bugünkü işimize sadece günlük yaşamımız, hayatımız ve faaliyetlerimiz değil, aynı zamanda çocuklarımızın ve nesillerimizin kaderi bağlıdır’'fadelerini kullandı.

‘Rusya askeri birliklerinin bölgeye girişi olmasaydı, çok daha farklı bir akıbetimiz olurdu’ şeklinde konuşan Harutyunyan, ‘Bu ülkenin kurtarıcıları yine de burada yaşayanlar, yani biziz’ dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+