​ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi: Karabağ`ın statüsü henüz çözülmediği için ihtilaf çözülmemiş - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

23 Ağustos 2021  

​ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi: Karabağ`ın statüsü henüz çözülmediği için ihtilaf çözülmemiş -

​ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi: Karabağ`ın statüsü henüz çözülmediği için ihtilaf çözülmemiş ​ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi: Karabağ`ın statüsü henüz çözülmediği için ihtilaf çözülmemiş

ABD'nin Ermenistan Büyükelçisi Lynne Tracy, Dağlık Karabağ'daki son savaşın sonuçlarının çözülmediğine inanıyor.

Ermenistan'ın Syunik İdari Bölgesi'nde gazetecilere verdiği demeçte büyükelçi "Dağlık Karabağ'ın statüsü henüz çözülmediği için ihtilaf çözülmemiş" dedi.

Geri kalan meseleleri; savaş sonrası dönemin nihai çözümü ve diğer konuları ele alabilmemiz için ABD'nin Minsk Grubu'nun eşbaşkanı olarak, gerginliği azaltması ve olayları ortadan kaldırması için çalışacağız."

Güvenlik ve sınır olaylarına ilişkin konulara değinen Tracey, bunlar hakkında görüşünü bildirdiğini ve bir kaç defa da ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından tutumlarını dile getirildiğini belirtti.

"Temmuz ayında olayların kaydedildiği Gegharkunik İdari Bölgesinin sınır kesimleriden birini ziyaret ettiğimi biliyorsunuz. Açıkça belirtmek isterim ki, şiddetin bir an önce sona erdirilmesi için gerginliğin azaltılması için çağrıda bulunuyoruz." diye ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+