​Paşinyan`dan Goris-Kapan yolunun Azerbaycanlılar tarafından kapatılmasına dair açıklama - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

27 Ağustos 2021  

​Paşinyan`dan Goris-Kapan yolunun Azerbaycanlılar tarafından kapatılmasına dair açıklama -

​Paşinyan`dan Goris-Kapan yolunun Azerbaycanlılar tarafından kapatılmasına dair açıklama ​Paşinyan`dan Goris-Kapan yolunun Azerbaycanlılar tarafından kapatılmasına dair açıklama

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Kapan-Goris yolunun Karmrakar-Shurnukh kesiminin Azerbaycan askerleri tarafından kapatılmış olduğuna dair ayrıntılar sundu.

Nikol Paşinyan, parlamentoda yaptığı konuşmada, dün gece Ermenistan tarafından bazı insanların Azerbaycan sınır muhafızlarının güya bıçakladığını iddia eden Azerbaycanlıların, Kapan-Goris karyolunun Sovyetler Birliği haritalarına göre Sovyet Ermenistan toprakları dışında kalan kısımlarına geldiğini ve yolu kapattığını belirtti.

Paşinyan, “Bıçaklama olayına dair bu bilginin gerçekle herhangi bir ilgisinin olmadığını resmen beyan ediyoruz. Azerbaycan tarafının böyle bir olayın yer almış olduğuna dair kanıtları varsa, araştırmamız ve aslını öğrenmemiz için bu kanıtıları bize vermeyi çağırıyoruz.” dedi.

Hatırlanacağı üzere Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, 25 Ağustos çarşamba günü saat 23:00 sularında Azerbaycan tarafının, Kapan-Goris kara yolunun Karmrakar-Şurnukh bölümünü kapattığını açıklamıştı. Açıklamada, "Söz konusu bölümdeki araçlar tahliye edildi. Yolun açılması, insanların ve araçların hareketlerinin normal işleyişini eski haline getirmek için çalışmalar devam ediyor" ifadelerine yer verilmişti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+