İstanbullu Ermeni tiyatro grubu Hangardz, yeni projeleri `Kantsı` için yapım desteği arıyor - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

04 Ekim 2021  

İstanbullu Ermeni tiyatro grubu Hangardz, yeni projeleri `Kantsı` için yapım desteği arıyor -

İstanbullu Ermeni tiyatro grubu Hangardz, yeni projeleri `Kantsı` için yapım desteği arıyor İstanbullu Ermeni tiyatro grubu Hangardz, yeni projeleri `Kantsı` için yapım desteği arıyor

İstanbullu bağımsız Ermeni tiyatro grubu Hangardz, Zaven Biberyan'ın "Kantsı" adlı öyküsünden bir tiyatro oyunu sergileyebilmek için yapım desteği arıyor.

İstanbullu bağımsız Ermeni tiyatro grubu Hangardz, Zaven Biberyan'ın aynı adlı öyküsünden uyarlanan yeni projeleri 'Kantsı' için yapım desteği arıyor. Projenin genel yönetmenliğini üstlenen Yeğya Akgün üstleniyor.

Bu yıl 100. yaşı kutlanan İstanbullu muhalif yazar Zaven Biberyan, "Kantsı"da Beyrut’ta şantiye şefliği yaptığı yıllardaki gözlemlerinden beslenerek; insanın iç çatışmalarını, ihtiraslarını, nefsi üzerindeki hakimiyet kaygılarını kaleme aldı.

Hangardz & Novva Film yapımındaki "Hangardz" projesinin genel yönetmenliğini Yeğya Akgün üstlenirken, video ve görüntü yönetmenliğini Sayat Dağlıyan & Tara Demircioğlu yapacak. Artun Gebenlioğlu'nun edebiyat & metin danışmanlığını yaptığı projede seslendirmen ve oyuncu olarak Yeğya Akgün, Artun Gebenlioğlu, Sevada Haçik Demirci, Antranik Bakırcıoğlu, Mane Kopar yer alacak.

Projeye buradan destek verilebilir.


Bu haber gazeteduvar kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazeteduvar) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazeteduvar). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+