​İran Dışişleri Bakanı Yerevan’ı ve Bakü’yü de ziyaret edebilir - Gündem
28 Kasım 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Սիմ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

09 Ekim 2021  

​İran Dışişleri Bakanı Yerevan’ı ve Bakü’yü de ziyaret edebilir -

​İran Dışişleri Bakanı Yerevan’ı ve Bakü’yü de ziyaret edebilir ​İran Dışişleri Bakanı Yerevan’ı ve Bakü’yü de ziyaret edebilir

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan Moskova ziyaretinin ardından Ermenistan ile Azerbaycan’ı da ziyaret edebileceğini açıkladı.

Rusya “Rossiya 24” devlet kanalına konuşan İran Dışişleri Bakanı, komşu ülkeleriyle ilişkilerini geliştirmesinin İran yeni hükümetinin öncelikleri arasında yer aldığını duyurdu.

İran’ın dengeli politika yürüttüğüne vurgu yapan Abdullahiyan, hem Ermenisan’ın hem Azerbayacan’ın İran için iyi komşu olduğunu dile getirerek “Biriyle diğerine karşı çalışamayız” ifadesini kullandı.

Son dönemde Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan’ı Tahran’da ağırladığını hatırlatan Abdullahiyan, Azerbaycanlı mevkdaşının da Tahran’ı ziyaret edebilmesini istediğini vurguladı.

Azerbaycan’ın sık-sık üçüncü ülkelerin katılımıyla düzenlediği askeri tatbikatlara değinen İran Dışişleri Bakanı, diğer ülkerlerin katılımıyla Azerbaycan’ın yaptığı tatbikatları povokasyon olarak gürdüklerini ifade etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+