​Ermenistan Cumhurbaşkanı, İtalya Parlamento Başkanı ile Ermeni esirler konusunu konuştu - Gündem
02 Haziran 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մարերի / Օր : Հրանդ / Ժամ : Արփող

Gündem :

09 Ekim 2021  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı, İtalya Parlamento Başkanı ile Ermeni esirler konusunu konuştu -

​Ermenistan Cumhurbaşkanı, İtalya Parlamento Başkanı ile Ermeni esirler konusunu konuştu ​Ermenistan Cumhurbaşkanı, İtalya Parlamento Başkanı ile Ermeni esirler konusunu konuştu

Devlet ziyareti için İtalya’da bulunan Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sargsyan, İtalya Senato Başkanı Maria Elizabettta Casellati ile yaptığı görüşme sırasında Azerbaycan’ın, tüm uluslararası baskılara rağmen bugüne kadar Ermeni esirleri hapiste tutmaya devam ettiğini vurguladı.

Bölgesel gelişmelere ve meselelere değinildiği görüşmede, Ermenistan–Avrupa Birliği işbirliği alanları ve perspektifleri de ele alındı.

Ermenistanın, iki ülke parlamentoları arasında daha yakın ilişkilerden yana olduğunu ifade eden Sargsyan, özellikle uluslararası kuruluşlar ve parlamentolar arası asambleler çerçevesindeki ilişkilerin önemine vurgu yaptı.

Maria Casellati ise, Ermenistan ile İtalya arasındaki yakın bağlarının, İtalya Cumhurbaşkanı’nın 2018’de yaptığı Ermenistan ziyareti ile Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın bu İtalya ziyaretiyle daha da pekişecğiene vurgu yaptı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+