​Ermenistan`ın talebi üzerine Bakü`nün Ganimet parkından Ermeni askerlerinin mankenleri ve miğferl - Gündem
22 Eylül 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

17 Ekim 2021  

​Ermenistan`ın talebi üzerine Bakü`nün Ganimet parkından Ermeni askerlerinin mankenleri ve miğferl -

​Ermenistan`ın talebi üzerine Bakü`nün Ganimet parkından Ermeni askerlerinin mankenleri ve miğferl ​Ermenistan`ın talebi üzerine Bakü`nün Ganimet parkından Ermeni askerlerinin mankenleri ve miğferleri kaldırıldı

Ermenistan'ın talebi üzerine Bakü'deki "Ganimet parkından" Ermeni askerlerinin mankenleri ve miğferleri çıkarıldı. Ermenistan Cumhuriyeti'nin BM Uluslararası Adalet Divanı'ndaki temsilcisi Yeğişe Kirakosyan konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'nda 14 Ekim tarihinde başlayan "Ermenistan Azerbaycan’a karşı" davasının duruşmaları, 15 Ekim'de devam etti.

Kirakosyan, bu hususu önemsediğini dile getirdi zira bu karar Ermenistan'ın dava dilekçesini sunduktan sonra alındı. Ermenistan, Bakü'deki "Ganimet parkını" kapatmayı talep ediyor.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı her türlü ırk ayrımcılığının ortadan kaldırılmasına ilişkin BM kararını ihlal ettiği iddiasıyla açtığı davanın duruşmaları Lahey'de yapılıyor. Ermenistan ayrıca Ermeni savaş esirlerinin iadesini, manevi, dini ve kültürel mirasın yok edilmesine son verilmesini talep etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+