​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, BM İklim Zirvesi’ne katıldı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

02 Kasım 2021  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, BM İklim Zirvesi’ne katıldı -

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, BM İklim Zirvesi’ne katıldı ​Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, BM İklim Zirvesi’ne katıldı

1 Kasım'da Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Glasgow'da Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’nin açılış törenine katıldı.

Zirveye katılan ülke liderlerinin Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres karşıladılar.

Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Birleşik Krallık Başbakanı ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Ermenistan Cumhurbaşkanı, zirve çerçevesinde Fransa Cumhurbaşkanları, Almanya Şansölyesi, Katar Emiri, Hindistan, Kanada, İspanya, İtalya, Avustralya, Arjantin, Lübnan, Sırbistan, Karadağ, Kırgızistan Cumhurbaşkanları ve Avrupa Konseyi Başkanı ile görüştü.

İngiltere'nin İtalya ile işbirliği içinde düzenlediği Glasgow konferansına 100'den fazla devlet ve hükümet başkanı katılıyor. 30.000 katılımcısıyla bu iklim değişikliği ele alınması, Birleşik Krallık'ın şimdiye kadar ev sahipliği yaptığı en büyük uluslararası konferansın yanı sıra 2015 Paris Anlaşması'ndan bu yana iklim değişikliği konusunda en önemli olaydır.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+