​Biden, Ekümenik Patriği telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini sundu - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

10 Kasım 2021  

​Biden, Ekümenik Patriği telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini sundu -

​Biden, Ekümenik Patriği telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini sundu ​Biden, Ekümenik Patriği telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini sundu

ABD Başkanı Biden, Ekümenik Patrik Bartholomew ile görüşerek ihtiyaç duyduğu herzaman kendisi ile iletişime geçmesini söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, Ekümenik Patrik Bartholomew'ü ABD'den döner dönmez telefonla aradı, sağlığı ve İstanbul'a dönüş yolculuğu hakkında bilgi almak için telefonla aradı. Görüşme pazartesi gecesi gerçekleşti.

Yunan gazetesi Proto Thema'nın haberine göre Patrik, 25 Ekim'de Beyaz Saray'da bir saatten fazla süren son görüşme için kendisine teşekkür ettiğinde, Başkan bunun bir yıl bile sürebileceğini söyledi. Biden ayrıca görüşmelerinden sonra Vatikan'a gittiğini ve iki dini lider arasındaki çok kardeşçe ilişkileri görmekten memnun olduğu bir görüşme yaptığını söyledi. Ayrıca, Başkan Biden, ünlü atlet Giannis Antetokounbo ile görüşmesi hakkında da Patriğe bilgi verdi.

Son olarak, Başkan Patrik'e ihtiyaç duyulduğunda herhangi bir konuda kendisiyle iletişime geçmekten çekinmemesini söyledi.

Bu haber artigercek kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (artigercek) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(artigercek). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+