​Şuşa`da yok edilen camiler için ne yaptın Paylan? - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

21 Kasım 2021  

​Şuşa`da yok edilen camiler için ne yaptın Paylan? -

​Şuşa`da yok edilen camiler için ne yaptın Paylan? ​Şuşa`da yok edilen camiler için ne yaptın Paylan?

Ermenistan’ın işgal ettikten sonra tahrip ettiği tarihi camileri görmemezlikten gelen HDP’li Garo Paylan’a en manidar soru Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan geldi. Onlarca kilisenin restorasyonunun Türkiye tarafından yapıldığını hatırlatan Ersoy, “Azerbaycan’da Karabağ’da Şuşa’da camileri yerle bir ettiler, çıkıp Ermenistan’a, Paşinyan’a, parlamentoya bir mektup yazdınız mı?” diye sordu.[Yeniakit Publisher]

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

HDP’li Garo Paylan’a sert cevap: Paşinyan’a mektup yazdın mı?

HDP'li Garo Paylan'ın, kiliselerin restorasyonlarına ilişkin sorusuna cevap veren Ersoy, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 21 kilisenin restorasyonunu tamamladığını söyledi.

Bakan Ersoy, "Benim zoruma giden şu oldu: Siz dediniz ki 'Yurt dışında bir camiye bir şey yapsalar ben isyan ederim.' Azerbaycan'da Karabağ'da Şuşa'da yerle bir ettiler, çıkıp Ermenistan'a, Paşinyan'a, parlamentoya bir mektup yazdınız mı? Keşke herkes bizim sahip çıktığımız kadar sahip çıksın." diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, HDP'li Garo Paylan'ın, kiliselerin restorasyonlarına ilişkin sorusuna yanıt verdi. 21 kilisenin restorasyonunun yapıldığını belirten Bakan Ersoy, 'Azerbaycan'da Karabağ'da Şuşa'da camileri yerle bir ettiler, çıkıp Ermenistan'a, Paşinyan'a, parlamentoya bir mektup yazdınız mı?' diye konuştu.

TİKA başvuruda bulundu ama Avrupa restorasyon için izin vermedi

Ersoy, Avrupa'da Osmanlı döneminden kalan eserlerin restorasyonu için TİKA ve VGM olarak başvuruda bulunduklarını ancak izin verilmediğini sözlerine ekledi.

Bu haber yeniakit kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (yeniakit) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(yeniakit). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+