​Ermeni örgütlerinin müdahalesiyle Selanik`te toplu taşımada Azerbaycan reklamı kaldırıldı - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

25 Kasım 2021  

​Ermeni örgütlerinin müdahalesiyle Selanik`te toplu taşımada Azerbaycan reklamı kaldırıldı -

​Ermeni örgütlerinin müdahalesiyle Selanik`te toplu taşımada Azerbaycan reklamı kaldırıldı ​Ermeni örgütlerinin müdahalesiyle Selanik`te toplu taşımada Azerbaycan reklamı kaldırıldı

Yunanistan'ın Selanik kentinde toplu taşıma araçlarında "Şuşi Azerbaycandır" yazan Azerbayanca reklam kaldırıldı.

Greek city Times’ın aktardığı bilgilere göre Azerbaycan kendisi işgal ettiği Ermeni Şuşi şehrini kendisine ait olarak sunmak için elindeki tüm imkanları kullanıyor.

Bu durum Yunanistan'daki Ermeni toplumunun da dikkatinden kaçmadı. Ermeni toplumu tereddüt etmeden yapılan reklamın kaldırılması için yerel yetkililere başvurdu.

Greek City Times, reklamın kaldırıldığını yazıyor, ancak neden böyle bir şeye izin verildiği sorusunu gündeme getiriyor. Web sitesinde yer alan makalede "Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, 2020'de Dağlık Karabağ savaşı sırasında tarihi Ermeni şehri Şuşi'yi işgal etti" ifadeleri kullanılıyor.

Hatırlanacağı üzere Yunanistan'daki Ermeni Büyükelçiliği daha önce Selanik kentindeki Azerbaycan propaganda provokasyonunun farkında olduğunu ve provokasyonu etkisiz hale getirmek ve bir daha tekrarlamamak için cemaat yapılarıyla birlikte mümkün olan tüm önlemleri aldığını belirtmişti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+