​ABD`nin Bakü Büyükelçisi: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesinin bir adım ileri olmasın - Gündem
13 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Պարխար / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

24 Kasım 2021  

​ABD`nin Bakü Büyükelçisi: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesinin bir adım ileri olmasın -

​ABD`nin Bakü Büyükelçisi: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesinin bir adım ileri olmasın ​ABD`nin Bakü Büyükelçisi: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesinin bir adım ileri olmasını ümit ediyorum

ABD'nin Bakü Büyükelçisi Lee Litzenberger, ABD'nin Ermenistan ile Azerbaycan arasında doğrudan temasları desteklediğini belirterek, Azerbaycan ve Ermeni liderlerinin önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği görüşmenin ileriye doğru bir adım olmasını umduğunu belirtti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in görüşmesi 15 Aralık'ta Brüksel'de öngörülüyor. Görüşme, "Doğu Ortaklığı" zirvesi çerçevesinde gerçekleşecek.

Büyükelçi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu görüşmeyle ilgili duyuruyu görmek benim için bir zevkti. ABD, ülkelerin liderleriyle doğrudan bir görüşme yapmak için büyük çabalar sarfetti. Bu görüşmenin ülkeler arasında normal ilişkilerin kurulması yolunda bir adım olmasını umuyorum."

Lee Litzenberger ABD'nin ülkeler arasında doğrudan temasları desteklediğini vurgulayarak “Bu iradeyi takdirle karşılıyoruz, tarafların bundan faydalanacağını umuyoruz" dedi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+