​Masada Ermenistan da var! 3+3 platformunun ilk toplantısı Moskova`da - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

10 Aralık 2021  

​Masada Ermenistan da var! 3+3 platformunun ilk toplantısı Moskova`da -

​Masada Ermenistan da var! 3+3 platformunun ilk toplantısı Moskova`da ​Masada Ermenistan da var! 3+3 platformunun ilk toplantısı Moskova`da

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından önerilen 3+3 formatında bölgesel iş birliği platformunun ilk toplantısı Moskova'da yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı, Güney Kafkasya'da Kalıcı Barış ve İstikrarın Tesisine Yönelik Bölgesel İşbirliği Platformu'nun ilk toplantısı hakkında açıklama yaptı.

3+3 FORMATINDA

Yapılan açıklamada, "Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın tesisine yönelik olarak Cumhurbaşkanımız ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından önerilen 3+3 formatındaki bölgesel işbirliği platformunun ilk toplantısı 10 Aralık'ta Moskova'da düzenlenecek. Azerbaycan, Ermenistan, Rusya Federasyonu ve İran'ın dışişleri bakan yardımcıları düzeyinde katılacakları toplantıda ülkemizi Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığındaki heyetimiz temsil edecektir" denildi.

Bu haber sabah kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sabah) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sabah). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+