​ABD Kongre Üyesi, Azerbaycan ile Türkiye`nin işledi savaş suçlarının doğru bir şekilde belgelenmesi - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

01 Ocak 2022  

​ABD Kongre Üyesi, Azerbaycan ile Türkiye`nin işledi savaş suçlarının doğru bir şekilde belgelenmesi -

​ABD Kongre Üyesi, Azerbaycan ile Türkiye`nin işledi savaş suçlarının doğru bir şekilde belgelenmesi ​ABD Kongre Üyesi, Azerbaycan ile Türkiye`nin işledi savaş suçlarının doğru bir şekilde belgelenmesini sağlama sözü verdi

ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan son Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası, Azerbaycan ve Türkiye'yi Artsakh'ta işledikleri savaş suçlarından sorumlu tutmayı amaçlayan önemli hükümler içeriyor.

Armenpress’in haberine göre ABD Kongre Üyesi Frank Pallone, bu konuda Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Pallone, “ABD Başkanı Joe Biden tarafından dün imzalanan yasa, Azerbaycan ve Türkiye'yi Artsakh'ta işledikleri savaş suçlarından sorumlu tutmayı amaçlayan önemli hükümler içeriyor. Bu suçların belgelenmesinde gerekli raporların doğru olmasını sağlamak için çaba göstereceğim” ifadelerini kullandı.

44 günlük Artsakh savaşı sırasında Azerbaycan, Türkiye'nin görünür desteğiyle Artsakh'ın sivil nüfusuna karşı yasadışı silahların kullanımı da dahil olmak üzere savaş suçları işledi.
Bu haber armenpress kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armenpress) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armenpress). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+