​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan`da uzun yıllardır Ermeni karşıtlığı politikası yürütülüyor - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

14 Ocak 2022  

​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan`da uzun yıllardır Ermeni karşıtlığı politikası yürütülüyor -

​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan`da uzun yıllardır Ermeni karşıtlığı politikası yürütülüyor ​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan`da uzun yıllardır Ermeni karşıtlığı politikası yürütülüyor

Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan, Ermenistan-Azerbaycan sınırında Azerbaycan'ın yaptığı provokasyonların asıl sebebi ve asıl kaynağının Azerbaycan yönetimi tarafından yürütülen Ermeni karşıtlığı ve düşmanlık propagandasının devlet politikası olduğunu belirtti.

Arman Tatoyan, “Bu karşılaştığım kadar birçok durumda retorik değil, uzun yıllardır uygulanan bir devlet politikasıdır” şeklinde konuştu. O, Artsakh'taki 44 günlük savaştan sonra Azerbaycan’da Ermeni halkına yönelik nefretin arttığını Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın da gururla belirttiğini kaydetti.

Azerbaycanlı yetkililerin siyasi hayatının teminatı olduğu için Ermeni karşıtlığı politikasının sonu olmayacağını dile getiren Ermenistan Ombudsmanı, Azerbaycan’ın kendi halkını Ermenilere karşı nefret içinde tutmasının halkı kendi sorunlarından uzaklaştırılmasına yönelik maksatlı bir politika olduğunu kaydetti. O, “Yaratılmış olan sistem, elbette insan hakları ve demokrasi sistemini tamamen ihlal etmektedir.” dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+