Ermenistan: Çavuşoğlu`nun davetini değerlendiriyoruz - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Այգ

Gündem :

23 Ocak 2022  

Ermenistan: Çavuşoğlu`nun davetini değerlendiriyoruz -

Ermenistan: Çavuşoğlu`nun davetini değerlendiriyoruz Ermenistan: Çavuşoğlu`nun davetini değerlendiriyoruz

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vahan Hunanyan, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Ermenistan'ı Antalya Diplomatik Forumu'na davet etmesine dair değerlendirmelerde bulundu.Hunanyan "Dışişleri Bakanlığı, söz konusu olan etkinliklere Dışişleri Bakanı’nın katılımının uygun olup olmadığını bu aşamada ele aldı ve tartışmalar devam ediyor. Alınacak karar hakkında topluma mutlaka bilgi vereceğiz dedi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara Üniversitesi'nde diplomatlarla yaptığı görüşmede, "11-13 Mart'ta gerçekleşecek olan Antalya Diplomasi Forumu'nun ikincisine Latin Amerika'dan bu yıl geniş bir katılım bekliyoruz. Şu ana kadar katılımını teyit eden dışişleri bakanı sayısı 6'yı geçti. Dünyanın her yerinden katılım teyitleri geliyor. Dünyadan toplamdan şu ana kadar teyit eden dışişleri bakanı sayısı 39 oldu. Dünyanın her yerinden herkesi davet ediyoruz. Ermenistan, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail ve Mısır’ı davet ettik." demişti.


Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+