​Fransız medyasından Azerbaycan`a alçak iftira - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

27 Ocak 2022  

​Fransız medyasından Azerbaycan`a alçak iftira -

​Fransız medyasından Azerbaycan`a alçak iftira ​Fransız medyasından Azerbaycan`a alçak iftira

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ Savaşı sonrası Zengezur topraklarını işgal etmeye başladığını iddia eden Fransız medyası, "Ermenistan'ın askeri olarak hiç şansı yok" dedi.

Ermenistan'ın Azerbaycan sınırında yaptığı provokasyonları ve ateşkes ihlallerini görmezden gelen Fransız medyası, Ermenistan sınırlarının tehdit altında olduğunu iddia etti.

Ermenistan'ın Dağlık Karabağ Savaşı'nın sonucunda büyük toprak kayıplarına uğradığını aktaran Fransız medyası, şunları kaydetti:

"Ermeni köylüler kelimenin tam anlamıyla topraklarının kemirilmesinin sonuçlarına katlanıyorlar. Bu savaş Azerbaycan'ın Ermenistan sınırlarına ulaşmasıyla sonuçlandı ve şimdi bu sınırda Azerbaycan askerleri Ermenilerle uğaşıyor."

Ermenistan'ı "mağdur" ve "mazlum", kardeş ülke Azerbaycan'ın ise "işgalci" olarak göstermeye çalışan Fransız medyası ayrıca Azerbaycan'ın sivil Ermenilere ateş açtığı iftirasını ortaya attı.

Alçaklıkta sınır tanımayan Fransız medyası şu ifadeleri kullandı:

"Azerbaycan askerleri Ermeni köylerinin etrafındaki meralarda kundakçılık yapıyorlar. Bu yüzden orada yaşam son derece zorlaştı."

Bu haber yeniakit kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (yeniakit) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(yeniakit). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+