​Armen Grigoryan, KGAÖ Genel Sekreteri ile Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki durumu ele aldı - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

13 Şubat 2022  

​Armen Grigoryan, KGAÖ Genel Sekreteri ile Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki durumu ele aldı -

​Armen Grigoryan, KGAÖ Genel Sekreteri ile Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki durumu ele aldı ​Armen Grigoryan, KGAÖ Genel Sekreteri ile Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki durumu ele aldı

Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri, KGAÖ Genel Sekreteri Stanislav Zas ile bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Bununla ilgili Güvenlik Konseyi Sekreteri'nin basın servisi bilgi aktardı.

Telefon görüşmesinde Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki durum ele alındı. Armen Grigoryan, Ermenistan Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki sınırın Sovyetler Birliği yıllarından beri mevcut olduğunu vurguladı.

Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ayrıca 1991 tarihli Bağımsız Devletler İşbirliğinin Kurulmasına İlişkin Anlaşma kapsamında tarafların sınırı tanıdığını, Anlaşmayı parlamentolarında onayladığını ve anlaşmayı iki ülke mevzuatının ayrılmaz bir parçası haline getirdiğini vurguladı.

Telefon görüşmesi sırasında taraflar, KGAÖ'de Ermenistan Cumhuriyeti başkanlığı ile ilgili konuları da ele aldılar.





Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+