​Papa`nın Rusya Büyükelçiliği`ne yaptığı ziyaret kriz yarattı - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

28 Şubat 2022  

​Papa`nın Rusya Büyükelçiliği`ne yaptığı ziyaret kriz yarattı -

​Papa`nın Rusya Büyükelçiliği`ne yaptığı ziyaret kriz yarattı ​Papa`nın Rusya Büyükelçiliği`ne yaptığı ziyaret kriz yarattı

Papa Franciscus bugün Rusya'nın Vatikan Büyükelçiliği'ne giderek Ukrayna'yla ilgili görüşlerini paylaştı. Papa'nın büyükelçilik ziyareti "teamüllere aykırı" tartışmasına neden oldu.

Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Rusya'nın Vatikan Büyükelçiliğine giderek Ukrayna'yla ilgili endişelerini iletmesi tartışma yarattı.

Papa Franciscus bugün Vatikan'da Conciliazione Caddesi'ndeki Rusya Büyükelçiliği'ne gitti. Rusya'nın Vatikan Büyükelçisi Alexander Avdeev'le görüşen Papa, yaklaşık yarım saat süren görüşmede Ukrayna'yla ilgili endişelerini iletti. Ülke basınında Papa'nın büyükelçilik ziyaretinin teamüllere aykırı olduğu yönünde eleştiriler yapıldı.

Papa Franciscus'un 2 Mart’ta Ukrayna için barış duası etkinliği yapacağı açıklanmış ancak Vatikan daha sonra yaptığı açıklamada, Papa’nın sağlık problemleri nedeniyle bu etkinliğe katılamayacağını belirtmişti.

Vatikan Başbakanı Kardinal Pietro Parolin de Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesiyle ilgili dün yaptığı açıklamada, "Dünyayı savaşın çılgınlığından ve dehşetinden kurtaracak bir bilgelik için iyi niyete ve müzakereye halen yer var" demişti.

Bu haber gazeteduvar kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazeteduvar) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazeteduvar). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+