​2022 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması`nın tarihi belli oldu - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

09 Nisan 2022  

​2022 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması`nın tarihi belli oldu -

​2022 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması`nın tarihi belli oldu ​2022 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması`nın tarihi belli oldu

Ermenistan Devlet Televizyonu ve Avrupa Yaın Birliği'nden edinilen bilgiye göre yarışma 11 Aralık'ta Yerevan'daki Karen Demirchyan Spor ve Konser Kompleksi'nde gerçekleştirilecek.

Geçen yıl Paris'te düzenlenen yarışmada Ermenistan'ı temsil eden Malena'nın kazanması vesilesiyle "Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması" Yerevan'da yapılacak.

Ermenistan Devlet Televizyonu Genel Müdürü Hovhannes Movsisyan facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"20. Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması'na dünyanın en eski başkentlerinden biri olan Yerevan'da ev sahipliği yapmak bizim için büyük bir onurdur.

Yarışmanın kendi konsepti ve şovu ile hem katılanlar hem de milyonlarca TV izleyicisi için unutulmaz olma amacıyla elimizden geleni yapacağız."

Hatırlanacağı üzere Fransan'ın başkenti Paris'te düzenlenen 19. Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması'nın kazananı Ermenistan oldu. Paris'in Île Seguin adasındaki konser salonunda yapılan yarışmada "Qami Qami" adlı şarkısıyla Ermenistan'ı temsil eden Melena, 224 puanla birinci seçilmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+