Kemal Kılıçdaroğlu, Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret etti, Rakel Dink’le görüştü - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Այգ

Gündem :

19 Nisan 2022  

Kemal Kılıçdaroğlu, Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret etti, Rakel Dink’le görüştü -

Kemal Kılıçdaroğlu, Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret etti, Rakel Dink’le görüştü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğl ziyaretin ardından “Eğer bir çocuğu karanlık bazı odaklar kurşun sıkar hale getiriyorsa o karanlık odakların mutlaka aydınlığa çıkarılması lazım” dedi.

​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün İstanbul’da Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da eşlik ettiği ziyarette Kılıçdaroğlu burada Rakel Dink’le bir görüşme yaptı.

Kılıçdaroğlu yaklaşık 40 dakika süren ziyaretin ardından da Rakel Dink’le birlikte kameraların önüne çıktı, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Vakıf binası önündeki kısa açıklamada Kılıçdaroğlu “İktidarımızda bazı karanlık güç odaklarıyla mücadele edeceğimiz ve daha sonra mağdurlar ile helalleşeceğimizi anlatmak için buraya geldim” dedi.

Kılıçdaroğlu, "Büyük acılar yaşanan bir ülkeyiz, bunu hak etmiyoruz. Hepimiz huzur içinde birlikte yaşamak istiyoruz. Birliğimiz buna bağlı, huzura bağlı. Beraber yaşamak, beraber gülmek, yeri gelirse beraber ağlamak, beraber kucaklaşmak, sevgiyi büyütmek... Bütün hedefimiz, bütün amacımız bu olmalı. Bunun için buraya geldim." diye konuştu.

Karanlık mihraklarla mücadele etmenin ve daha sonra helalleşmenin temel hedeflerinin olması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Hrant Dink'in, rahmetlinin tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı, henüz bulunmadı. Eğer siz 'Karanlık güç odaklarıyla mücadele edeceğim' diye yola çıkıyorsanız gerçek katillere ulaşmalısınız ve onları bulmalısınız. O zaman bu toplumda biz helalleşme düzeyine gelmiş oluruz, helalleşebiliriz." ifadelerini kullandı.

"Hedefim bu ülkede beraberce huzur içinde yaşamak"

Hrant Dink'in eşi Rakel Dink'in "Bir çocuktan bir katil yaratan o derin karanlık" şeklindeki sözlerini de anımsatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"O derin karanlığı sorgulamazsak, üzerine gitmezsek, çetelerle, yeraltı dünyasıyla iş birliği yapan o derin karanlığı mutlaka aydınlatmak zorundayız ve devletin içine çöreklenen o kişileri, devletin içinden çekip çıkarmamız lazım. O zaman biz bu ülkede huzuru sağlarız. Benim bütün hedefim bu güzel ülkede beraberce huzur içinde yaşamak. Eğer bir miras bırakacaksak bu güzel ülkeye o mirasım sevgi olacak ve barış olacak. Sevgi ve barış ile hep birlikte kucaklaşacağız.

“Bizi kabul ettiği için Rakel hanıma çok teşekkür ederim. Acılarını biliyorum, yaşadığı acıların farkındayım. Az önce de ifade ettim, eğer bir çocuğu karanlık bazı odaklar kurşun sıkar hale getiriyorsa o karanlık odakların mutlaka aydınlığa çıkarılması lazım. Bunun mücadelesini de beraber yapacağız. Bunu gerçekleştirdikten sonra da gelip burada helalleşmeyi sağlayacağız."

Bu haber bianet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (bianet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(bianet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+