​Ermenistan’ın eski dışişleri bakanı’ndan Çavuşoğlu`nun “bozkurt” işaretine tepki: Hitler mezardan - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

24 Nisan 2022  

​Ermenistan’ın eski dışişleri bakanı’ndan Çavuşoğlu`nun “bozkurt” işaretine tepki: Hitler mezardan -

​Ermenistan’ın eski dışişleri bakanı’ndan Çavuşoğlu`nun “bozkurt” işaretine tepki: Hitler mezardan ​Ermenistan’ın eski dışişleri bakanı’ndan Çavuşoğlu`nun “bozkurt” işaretine tepki: Hitler mezardan cevap selamını gönderiyor

Uruguay’da Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "bozkurt selamı” göstermesi iğrenç, saygısız ve ırkçıydı. Ermenistan’ın eski dışişleri bakanı Zohrab Mnatsakanyan Twitter'de böyle bir görüş dile getirerek şunları yazdı: "Hitler mezardan cevap selamını gönderiyor."

Zohrab Mnastakanyan, paylaşımıdna Ermeni-Türk uzlaşma sürecine de değindi ve iki komşu arasındaki ilişkilerde bunun gerekli olduğunu vurguladı.

Mnatsakanyan, ”Şüphesiz bu süreç iyi niyet ve şefkat ister. Türkiye'nin inkar politikası bir iyi niyet ifadesi olarak nitelendirilmiyor. Ermeni Soykırımı’nı inkar etmeye son verin! Tanrı aşkına, Ermeni Soykırımı konusunu tarihçilere atfetmeyi bırakın! Onlar bu 107 yıl boyunca işlerini birçok kez harika yapmışlardır. Şimdi siyasi cesaret ve öz saygı gösterme sırası sizde.” ifadelerini kullandı.

Uruguay'ı ziyaret eden Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Türk diplomatik misyonu önünde Ermeni Soykırımı'nın tanınması talebiyle protesto eylemi düzenlendi. Dışişleri Bakanı'nın diplomatik misyondan ayrıldığını gören göstericiler "Katil" diye seslenmeye başladılar. Buna cevaben Çavuşoğlu gülümsedi ve parmaklarıyla Türk milliyetçiliğini simgeleyen bozkurt işaretini gösterdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+